KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14834156
nr 1483 4156
Bror Tellström
(1891-1983), Sverige
Gammelgård på Kullaberg "Himmelsgård". Signerad B Tellström, akvarell, bildmått 27x37cm, yttermått inklusive ram: 54x45 cm
Bror Tellström, svensk konstnär född 1891, död 1983.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 19:34:55
19/8 12:22:27